ضرورت مراقبت از کودکان با استفاده از سیستم های امنیتی

امروزه فراهم کردن یک محیط امن و ارام برای کودکان در خانه به یکی از بزرگترین دغدغه های خانواده ها تبدیل شده است. خصوصاً خانواده های که شاغل بوده و مجبور هستند زمان زیادی را خارج از محیط خانه و به دور از کودکان خود سپری کنند و از طرفی بچه های خردسالی دارند که نیاز به مراقب دائم و محافظت دارند. والدینی که در این شرایط قرار دارند به خوبی از این مسئله آگاهند که کودکان خردسال به دلیل ذهن خلاق و کنجکاوشان در منزل ممکن است با خطرات زیادی روبرو شوند و نیاز به مراقبت و نظارت مداوم از طرف والدین دارند.

 محیط آرام و امن با سیستم امنیتی برای امنیت کودکان

کودکان با توجه به ذهن جستجوگرشان که به دنبال کشف و بررسی محیط اطرافشان هستند ممکن است دست به اقداماتی بزنند که برای سلامتی آنها بسیار خطرناک بوده و مشکلاتی جدی را برای آنها ایجاد کند مانند نزدیک شدن به وسایل برقی، کلید ها و پریزهای برق و کنجکاوی در مورد آنها، بازی با وسایل برنده مانند چاقو، قیچی یا تیغ، بررسی و کنجکاوی در مورد وسایل گازسوز و تجهیزات آشپزخانه مانند فر، اجاق گاز، ماکروویو و غیره. یکی دیگر از خطرات عمده ای که امروزه خانواده ها و سلامت فرزندانشان را تهدید می کند، موضوع کودک ربایی و آزار کودکان توسط آدم ربایان و خلافکاران و اخاذی از خانواده ها است.

بر اساس یک تحقیق انجام شده در سال 2017 در ایالات متحده آمریکا، در هر 40 ثانیه در این کشور یک کودک ناپدید می شود و سالانه بیش از 460.000 مورد ناپدید شدن کودک گزارش می شود. از میان این تعداد کودک گمشده در حدود 1500 مورد آن مربوط به آدم ربایی و اخاذی است. بر اساس این تحقیق مشخص شده است که از میان 1500 مورد کودک ربایی در آمریکا بیش از 1200 مورد آن توسط اعضای خانواده یا بستگان نزدیک انجام گرفته است. بنابراین طی سال های اخیر موضوع استفاده از سیستم های امنیتی هوشمند برای محافظت از حریم خانواده و کودکان به یک موضوع حساس و بسیار بااهمیت تبدیل شده است.محیط امن و ارام

چگونه می توان با استفاده از سیستم های امنیتی محیط امن و آرام برای کودکان فراهم کرد؟

توسعه سریع تکنولوژی خصوصا طی دهه های اخیر این امکان را برای افراد عادی ایجاد کرده است تا بتوانند از سیستم های امنیتی هوشمندی که تا چند سال پیش تنها در اختیار سازمانهای دولتی و نهادهای نظامی بود به راحتی استفاده کنند. سیستم های هوشمند امروزی بسیار پیشرفته تر، ارزانتر، دقیقتر و با امکانات بیشتر در اختیار مردم قرار می گیرند و این امکان را برای والدین فراهم می کنند تا بتوانند با آسایش خیال بیشتر امنیت را برای خانه و خانواده خود فراهم کنند. سیستم های امنیتی از روشهای مختلفی می توانند موجب فراهم کردن فضای امن برای کودکان شوند.

  • سیستم های امنیتی هوشمند این قابلیت را دارند که برای ورود یا خروج از اثر انگشت افراد مشخص و تعریف شده در سیستم و یا کارتهای امنیتی مخصوص استفاده کنند. این سیستم های امنیتی می توانند زمانی که دسترسی برای ورود یک شخص به داخل منزل تایید شد یک پیام هشدار برای شما ارسال کنند. این پیام هشدار به شما اطلاع می دهد که یک فرد توانسته است با وارد کردن کد امنیتی، استفاده از اثر انگشت یا کارت وارد منزل شود. در صورتی که در مورد زمان ورود و یا نوع ورود شخص مورد نظر مشکوک شده باشید می توانید به راحتی با فعال کردن سیستم امنیتی یا مانیتور کردن دوربین ها از راه دور به وسیله اتصال به اینترنت از محل کار یا محیط خارج از منزل موضوع ورود به خانه را بررسی کنید. حتی به واسطه این ویژگی منحصر به فرد در سیستم های امنیتی می توانید زمان دقیق رفت و آمد افراد از جمله اعضای خانواده و فرزندان را تشخیص داده و از آن آگاهی داشته باشید.
  • سنسورهای فوق حساس سیستم های امنیتی این امکان را برای والدین فراهم می کند تا هرگونه ورود و یا باز شدن سایر درب ها و پنجره ها بجز درب ورودی اصلی موجب هشدار و ارسال پیام هشدار به کاربر شود. پنجره ها و درب های پشتی منزل یا درب بالکن و ترانس می توانند نقاط حساس دیگری در منزل باشند که توجه سارقان را به خود جلب کنند. سارقانی که نسبت به امنیت بالای درب ورودی و اصلی ساختمان آگاهی داشته باشند، اقدام به نفوذ از طریق سایر نقاط دسترسی مانند پنجره ها یا درب های پشتی ساختمان می کنند.
  • با نصب سنسورهای حساس در این محل ها در صورت تغییر در وضعیت این نقاط و یا باز و بسته شدن آنها یک پیام هشدار به کاربر ارسال شده و بلافاصله سیستم امنیتی فعال شده و فعالیت های مشکوک مانیتور می شوند. در نتیجه به راحتی می توانید برای امنیت فرزندان خود این سیستم ها را فعال کرده و تمامی اقدامات مشکوک را مانیتور نمایید.
  • نصب دستگاه مانیتور درب ورودی (video door phone) این امکان را برای فرزندان و اعضای خانواده فراهم می کند تا قبل از باز کردن درب ورودی و پاسخ به فرد پشت در و اجازه دسترسی دادن به او بتوانید او را ببیند و از هویت شخص مورد نظر مطمئن باشید. بسیاری از مواقع کودکان و اعضای خانواده بدون آگاهی از اینکه فردی که پشت در ورودی است شخص آشنا است یا غریبه اقدام به غیر فعال کردن رمز ورود و باز کردن درب ورودی می کنند که بسیار خطرناک و مخاطره آمیز است.
  • با نصب دوربین های امنیتی در نقاط حساس و مخاطره آمیز منزل مانند آشپزخانه، حمام یا کلیدهای برق می توانید پیام هشدار دریافت کرده و از راه دور وضعیت را مدیریت کنید. با هوشمند سازی سیستم الکتریسیته، آب یا گاز شهری می توانید به راحتی جریان برق یا گاز را در منزل از راه دور کنترل کنید. در صورت نزدیک شدن کودکان به لوازم خطرناک برقی، اجاق گاز، مایکروویو، کلیدها و پریزهای برق به راحتی میتوانید از راه دور جریان برق، گاز یا آب را به طور موقت قطع و کنترل کرده تا از خطرات و آسیب های احتمالی به کودکان جلوگیری کنید.
  • دوربین های امنیتی قابل نصب در محیط های بیرون و در حیاط منزل بوده و می توانند فعالیت های کودکان و یا بازی در این محوطه ها را مانیتور کنند. این محوطه ها مناطق حساسی بوده که کودکان در معرض خطرات زیادی در آنها قرار دارند و می توان با مانیتورینگ آنها از راه دور از بروز خطرات احتمالی آگاه بوده و اقدامات سریع و به موقع انجام داد.
  • یکی دیگر از شرایطی که برای فراهم کردن آرامش، آسایش و سلامت فرزندان بسیار با اهمیت است سیستم های سرمایشی، گرمایشی و تهویه هستند. این سیستم ها در صورتی که دستی تنظیم شوند ممکن است محیطی نامناسب برای فرزندان فراهم کنند و آنها را ترغیب به دستکاری سیستم و گاها بروز خطرات احتمالی برای آنها شوند. سیستم های هوشمند این امکان را برای والدین فراهم می کنند تا بتوانند این سیستم های سرمایشی، گرمایشی و تهویه را از راه دور کنترل کرده و محیطی مناسب را برای فرزندان خود فراهم کنند.

سیستم های امنیتی قابلیت های فراوانی داشته و می توانند برای والدین و فرزندان آنها محیطی سالم، امن و آرام فراهم کنند. سیستم های امنیتی میتوانند امکان آتش سوزی در منزل، ورود های تعریف نشده، تغییر در میزان دما، رطوبت یا سطح دی اکسید کربن، احتمال آسیب به بخشی از ساختمان یا سیستم امنیتی و غیره را سریعا به والدین اطلاع دهند و زمینه اقدامات پیشگیرانه را فراهم آورند. محیط آرام و امن با سیستم امنیتی برای امنیت کودکان